Rádi bychom vás pozvali na seminář věnovaný scénickému a divadelnímu šermu se zaměřením na boj beze zbraně. V úvodu bychom si procvičili základní pohybovou průpravu zvláště pak pády a pozemní akrobacii.
Dále bychom se pak věnovali nácviku technik boje beze zbraně jako jsou údery, kopy a hody. Následně bychom se naučili jak se těmto technikám ubránit, jak značkovat zásah a na závěr bychom si ukázali jak složit krátkou bojovou sekvenci či choreografii.
Seminář je vhodný jak pro začátečníky ve scénickém šermu, tak i pro pokročilejší šermíře a divadelníky jimž může seminář pomoci zlepšit provedení a vnímání daných technik a postupů.
Náplň semináře:
- pády
- základní údery
- obloukový úder
- přímí úder
- úder loktem
- obrany, kryty na tyto údery
- přímý kop
- kop kolenem
- různé značky zásahů dle cílů
- hlava
- břicho
- povalení soupeře
- když vyjde čas tak i "hlavička" a kop do rozkroku 😉
- rozvoje vybraných akcí
- složení krátkého scénického asalta (cca 10 temp)
Účast na semináři je možné i věnovat formou dárkového poukazu:
Podrobnosti k semináři:
Kdy: sobota 07. 10. 2017 od 9:00 hod do 18:00 hod
(s pauzou na oběd)
Kde: tělocvična – Praha (bude upřesněno)
Cena: 700,-Kč / osobu
Max kapacita: 25 cvičících
- Seminář povedou:
- Dalibor „Borek“ Belfín – Digladior
- Jan „Šulda“ Šulák – Digladior
- Zdeněk "Zdenál" Utišil - Digladior
- Doporučené vybavení:
- sportovní oděv a obuv do tělocvičny
Přihlášky:
Je nutné se přihlásit na seminář dopředu emailem. Přihlášky zasílejte, popřípadě dárkové poukazy objednávejte na adrese: